JAK DÁL BEZPEČNĚ NOSIT KONTAKTNÍ ČOČKY - Optika Polák

Optika Polák

JAK DÁL BEZPEČNĚ NOSIT KONTAKTNÍ ČOČKY

Kontaktní čočky je možno bezpečně dál nosit, přičemž je nutno předcházet jejich možné kontaminaci dodržováním pokynů pro správnou péči o ně, které jste obdrželi od svého očního specialisty a mezi něž patří důkladné umytí, očištění a usušení rukou před každou manipulací s kontaktními čočkami.

Bližší informace naleznete níže.

Čištění a péče

Ať už nosíte jednodenní kontaktní čočky, nebo kontaktní čočky pro plánovanou výměnu, udržování správné hygieny při manipulaci s čočkami je důležitější, než kdy předtím. Jako vždy si před nasazením nebo vyjmutím kontaktních čoček umyjte ruce antibakteriálním mýdlem a vodou.

Pokud jste nemocní

Doporučuje se nosit brýle namísto kontaktních čoček, dokud se nebudete cítit lépe, neboť vaše oči mohou být v tomto období citlivější a také je možné, že budete více spát. Spánek s nasazenými kontaktními čočkami se nedoporučuje. Pokud nosíte jednodenní kontaktní čočky, vyhazujte je po jednom použití jako obvykle. Pokud nosíte kontaktní čočky pro plánovanou výměnu, je doporučováno začít novým párem po prodělání nemoci, abyste zajistili, že nežádoucí mikroby nezůstanou na povrchu vašich kontaktních čoček.

Zdroj: Johnson & Johnson