adidas Sport eyewear - Optika Polák

Optika Polák

adidas Sport eyewear

Sport se za krátkou dobu rozšířil z aktivního pojetí trávení našeho volného času až k životnímu stylu. Parky jsou plné běžců, lyžaři brázdí sjezdovky, letní měsíce a cyklistika jsou už synonymem a na výlety na kole jezdí celé rodiny. Správně zvolená ochrana zraku při sportu je však stejně důležitá jako dobře promazané kolo, pitný režim, vhodně zvolená obuv a viditelné reflexní prvky. Dobře vidět je u sportu klíčové a je jedno, jestli jste zapálený amatér brázdící české cyklostezky, nebo profesionální biatlonistka, Laura Dahlmeier, na posledním okruhu mistrovství světa v biatlonu. 

 

adidas Sport eyewear

adidas Sport eyewear je prémiová značka sportovních brýlí, které jsou od samého počátku výroby tvořeny v úzké spolupráci se sportovci pro sportovce. Brýle adidas Sport eyewear se jako jedny z mála brýlí ze sportovního segmentu vyrábí v Evropské unii, konkrétně v rakouském Linci od roku 1991.

Sportovci sportovcům

Kdo jiný by měl mít cit pro výběr správných sportovních brýlí, než ti, pro které se sport stal hlavní obživou? Biatlonisté, atleti, cyklisté. Ti všichni se při svém povolání profesionálního sportovce spoléhají na značku adidas Sport eyewear.

Skrytá technologie 

Brýle adidas Sport eyewear jsou mezi sportovci oblíbené zejména díky svým vynikajícím technickým vlastnostem. adidasu se povedlo povýšit sportovní brýle na plnohodnotné sportovní náčiní. Jsou vyrobeny z odolného a ultralehkého pružného anti alergenního materiálu SPX©. Obruby řady SPORT disponují kromě jiného polohovatelnými stranicemi a cvakacím nosníkem ve dvou velikostech. Tyto atributy spolu s pogumovanou vnitřní stranou stranic zajistí, aby brýle při sportu nesklouzávaly z obličeje. Potítko na vrchní straně brýlí se postará, aby pot nestékal z čela do očního okolí.

Dobře vidět je základ

Kvalitní sportovní brýle však netvoří pouze odolný a technologicky vyladěný rám, ale hlavně funkční čočky. V kolekci na rok 2019 naleznete celou řadu různých druhů čoček pro každý sport. Absolutní novinkou z dílny adidas Sport eyewear jsou pak LSTtm BRIGHT VARIO PURPLE MIRROR čočky s propustností světla od 62% až po 13% a nově také VARiO 2-4 pro extrémní vysokohorské podmínky.

Dioptrické korekce

adidas Sport eyewear nabízí řešení i pro ty, kteří musí spolu s výběrem sportovních brýlí řešit i dioptrickou korekci a to pomocí zacvakávacích dioptrických klipů, které jsou kompatibilní s každým modelem z řady SPORT a lze je tedy použít s dalšími brýlemi adidas Sport eyewear. Kromě dioptrických klipů existuje i možnost v podobě přímého zabroušení, nebo použití dioptrických adaptérů.

adidas sport

Modely brýlý adidas, jak pro profesionální sportovce, tak pro rekreační sportovní vyžití, si můžete vyzkoušet v našich obchodech v Praze.