Silhouette - Optika Polák

Optika Polák

Silhouette

Brýlové obruby Silhouette

Jedinečnost této rakouské značky spočívá v technologii výroby a modifikaci surového titanu, díky níž dokáže vyrobit velice odolné brýle, vážící pouze 2g.

K uchycení brýlových čoček u vrtaných obrub využívá firma Silhouette vlastního patentovaného bezšroubkového systému, zaručujícího dokonale pevné a stabilní brýle bez nutnosti častého utahování šroubů.

Firma navíc jako jedna z mála světových značek garantuje dodání náhradních dílů i pět let po ukončení výroby (daného typu).

Díky nezměrné vytrvalosti při nekonečném výzkumu a nespočetných testech Silhouette nashromáždila komplexní know-how a neocenitelné zkušenosti, které dělají z každého modelu brýlí opravdové mistrovské dílo. Brýle Silhouette dokazují, že již od doby svého vzniku v 60. letech až do dnešních dní, drží krok s časem a módními trendy.

Během 60. let, kdy byly v módě zakřivené „motýlí“ obruby, představila Silhouette svou filozofii brýlových obrub jako módního doplňku.

V 70. letech Silhouette prošla vývojem k obrubám s větším průměrem, k módní brýlové kolekci Futura Silhouette s extra velkými obrubami a barevnými variantami.

80. léta byla dekádou, kdy byly „in“ designérské řady brýlí. V této době se nabídka brýlí Silouette velmi rozrostla.

90. léta přinesla do světa brýlí Silhouette elegantní a ležérní styl. Během tohoto období také přinesl jeden italský designér do designu brýlí Silhouette aerodynamické křivky.