i.Terminal® 2 - Optika Polák

Optika Polák

i.Terminal® 2

V našich optikách využíváme pro centraci brýlových čoček speciální vysoce přesný přístroj od společnosti ZEISS i.Terminal® 2, pomocí kterého Vás po výběru obruby vyfotografujeme a zjistíme Vaše parametry nutné pro přesné zabroušení brýlových čoček do obrub.

Proč je přístrojová centrace vhodná?

Centrace brýlové čočky hraje při maximalizaci pohodlného vidění klíčovou roli, protože chyby při centraci mohou způsobovat až 40% ztrátu výkonu čočky. Přístroj i.Terminal® 2 zachycuje a počítá individuální parametry s přesností na 0,1 mm.

Pro koho je určena?

Protože je každý z nás jedinečný, má různé parametry obličeje, umožňuje přístroj měření několika parametrů najednou. Tyto parametry jsou pak promítnuty do výsledné brýlové čočky – individuálně každému. Individualizace čočky Vám zajistí vynikající vidění po celé ploše čočky, rychle si na ni zvyknete a promítne se i tak, že bude čočka nejtenčí, jak je možné v daném materiálu.

Jaké parametry jsou důležité při centraci brýlových čoček?

Přístroj i.Terminal® 2 dokáže provést měření PD, změřit výšku centrace nebo segmentu. Vypočítá vzdálenost oka od čočky a změří veškeré parametry obruby (rozměry, úhel naklonění, úhel prohnutí v místě nosníku).

(Měření PD – vzdálenost zornic je jedním z nutných parametrů pro výrobu brýlí, lze jej změřit i pomocí pravítka, ovšem přístroj je několikanásobně přesnější než lidská ruka. Výška centrace – hodnota od okraje obruby k zornici, měření pomocí přístroje zajišťuje přesnější měření, ale změřit i pomocí pravítka)

Dopřejte si nejkvalitnější a výkonný zrak, díky brýlovým čočkám, vyrobeným podle Vašich parametrů obličeje s přesností na 0,1 mm.

Jedině tak se investice do Vašich brýlí, a především brýlových čoček, vyplatí.

Jedná o zdravotnický prostředek sloužící ke korekci zraku.