Etnia - Optika Polák

Optika Polák

Etnia

Brýlové obruby Etnia

Značka Etnia Barcelona vznikla v roce 2003.

Společnost založil ve 23 letech David Pellicer, když vytvořil svou první kolekci zaměřenou na barvy. V té době žádná kolekce brýlí v takové barevné škále, jakou navrhl, na mezinárodním trhu neexistovala. Barvy brýlí byly v tmavých odstínech – převážně hnědé a černé. Jeho kolekce obrub v devíti originálních barvách od každého modelu byla průlomem. V současné době má kolekce vice než 500 originálních barev. Další zvláštností je, že modely brýlí jsou pojmenovávány po městech světa.

David Pellicer pochází z rodiny s vice jak 60-ti letou tradicí oblasti oční optiky. Už v 17-ti letech pracoval v továrně svých rodičů. Postupně převzal vedení společnosti a zaměřil se na projekt ETNIA. Nyní můžete vidět obruby Etnia Barcelona na veletrzích v Miláně, Paříži, Mnichově, New Yorku a v Austrálii.

Co je Etnia Barcelona?

Je to nezávislá značka brýlí. Kolekce jsou zaměřeny na barvu, design, komfort, inovaci
a nejvyšší kvalitu materiálů.

Výroba nejkvalitnějšího acetátu na bázi bavlny, v originálních barvách, který je 100% recyklovatelný a biologicky odbouratelný
Používání minerálních čoček od firmy Barberini slunečních brýlích. Tyto čočky jsou nejlepšími, nejvíce technologicky vyvinutými čočkami na světě.

Co je cílem značky Etnia Barcelona?

Zvýraznit vzhled a podtrhnout osobnost každého, kdo brýle Etnia nosí.

Etnia si vytváří vlastní historii a kulturu ve spolupráci s významnými umělci a fotografy. Ať už je to slavný kontroverzní japonský fotograf Noboyushi Araki, který spolupracoval na l kampani kolekce slunečních brýlí Etnia “Paris-Tokyo”, nebo malíř Yves Klein. Francouzský malíř a konceptuální umělec Yves Klein byl jeden z nejdůležitějších představitelů monochromní malby a zakladatel nového realismu, Klein tvořil od roku 1947 monochromní obrazy, od roku 1956 většinou v zářivé ultramarínové barvě (International Klein Blue).

Etnia Barcelona získala oprávnění tuto patentovanou barvu použít na svou limitovanou, ručně vyráběnou kolekci.

Dalším umělcem, spojeným s Etnií, je americký dokumentární fotograf Steve McCurry, který se proslavil když převlečený za domorodce, překročil pákistánskou hranici do rebely kontrolované části Afghánistánu, krátce před tím než proběhla ruská vojenská invaze. Při své dvacetileté praxi navštívil a zdokumentoval události v mnoha zemích postižených konflikty, jak mezinárodními, tak občanskými. Pro Etnii vytvořil kampaň na sluneční brýle Etnia Wild Love in Africa.