6 důvodů proč si pořídit brýle na počítač - Optika Polák

Optika Polák

6 důvodů proč si pořídit brýle na počítač


Koukáte se na televizi? Pracujete na monitorech svého PC nebo notebooku? Používáte mobilní telefony a tablety? Pokud jste alespoň na některou z otázek odpověděli „ano“, nejste určitě sami mezi těmi, jejichž oči jsou obklopeny modrým světlem.

Modré světlo potřebujeme

Na úvod podotkněme, že modré světlo nemusí být pouze škodlivé, protože má i své prospěšné vlastnosti na lidské zdraví. Kromě toho, že nám umožňuje vidět, je významným prostředkem k regulaci našich biologických rytmů a ovlivňuje náš pocit pohodlí. Ovlivňuje také tvorbu vitamínů a melatoninu, který řídí např. spánkové cykly.

Proč si pořídit počítačové brýle?

 1. Zdravotní rizika
  Modré světlo v ultrafialovém a modro-fialovém pásmu může lidské oko poškodit. Důsledkem jsou pak záněty spojivek a rohovky, poškození čočky oka (např. zákaly) a poškození sítnice (např. makulární degenerace).
 2. Ochrana očí před modrým světlem
  Moderní zdroje světla a displeje vyzařují neúměrně velké množství modrého vysokoenergetického světla a to je důvodem k tomu, abychom své oči chránili.
 3. Prevence proti únavě
  Vyzařování světelného zdroje nebo zobrazovací jednotky může být pro oči obtěžující a může je snáze unavit.
 4. Univerzální řešení pro celý den
  Vaše brýle na počítač vám budou pomocníkem proti únavě očí během vašich činností uvnitř, kde jsou vyzařovány zdroje modrého světla. Při svých běžných denních činnostech si je můžete nechat nasazené po celý den.
 5. UV ochrana
  Pokud jdete ven, máte plnou ochranu před UV zářením, stejně jako se slunečními brýlemi.
 6. Estetika
  Brýle na počítač mají modrý zbytkový odlesk. Ten je pro nositele příjemnější při koukání, ale zároveň je pro vaše okolí estetičtější než standardní žlutozelená antireflexní povrchová úprava.